بازدید استاندار زنجان از مرکز جامع سلول‌های بنیادی کشور در سلطانیه

 | تاریخ ارسال: 1401/4/2 | 
بازدید استاندار زنجان از مرکز جامع سلول‌های بنیادی کشور در سلطانیه
دکتر محسن افشارچی استاندار زنجان با همراهی دکتر حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، از مراحل ساخت انستیتو و مرکز جامع سلول‌های بنیادی و بازساختی کشور در سلطانیه بازدید کرد.
پایگاه خبری وبدا – زنجان، در این بازدید که روز پنجشنبه دوم تیر انجام شد، ضمن بازدید از مراحل ساخت انستیتو و مرکز جامع سلول‌های بنیادی و بازساختی کشور، از کلینیک آرین شفامهر سلطانیه نیر بازدید به عمل آمد.    
ساخت انستیتو و مرکز جامع سلول‌های بنیادی و بازساختی کشور در سلطانیه در سفر دولت (شهریور ۱۴۰۰) به استان زنجان کلنگ‌زنی شد، پروژه‌ای که تحولی بزرگ در حوزه سلامت و درمان بیماران ایجاد خواهد کرد.

 
 

دفعات مشاهده: 29 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: پدافند غیرعامل، اولی‌تر از مدیریت بحران است

 | تاریخ ارسال: 1401/4/1 | 
دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
پدافند غیرعامل، اولی‌تر از مدیریت بحران است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با بیان اینکه پدافند غیرعامل به معنای هرگونه اقدام غیرمسلحانه برای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران است، گفت: پدافند غیرعامل، حکم پیشگیری را دارد و اولی‌تر از مدیریت بحران است.

پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر حسن بختیاری در جلسه شورای سیاست‌گذاری سلامت در حوادث و بلایا و کارگروه سلامت و بهداشت بیولوژیک پدافند غیرعامل استان که روز چهارشنبه اول تیر در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد، با تاکید بر لزوم حفظ زیرساخت‌های حوزه سلامت، اظهار کرد: رسالت دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه بهداشت و درمان، خدمت‌رسانی است و معمولا در هر بحرانی، اولین جایی که همه به آن نیاز پیدا می‌کنند، این حوزه است. از همین رو، مجموعه بهداشت و درمان باید در درجه اول بتواند زیرساخت‌های خود را حفظ کند تا در وهله بعد، توانایی خدمت به مردم را داشته باشد.
وی با اشاره اهمیت موضوع پدافند غیرعامل، تصریح کرد: این موضوع، زین پس یکی از خواسته‌های جدی ما بوده و در ارزیابی واحدها هم ملاک عمل می‌باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با بیان اینکه مسولیت پدافند غیرعامل در هر واحدی باید بر عهده بالاترین رده‌ی مسول اداری آن واحد باشد، گفت: در بحث پدافند غیرعامل، باید در وهله‌ی اول، امکانات کلیه‌ی واحدها احصا و نقاط آسیب‌پذیر هر واحد مشخص شود.
وی تصریح کرد: نقاط آسیب‌پذیر، نقاطی است که در بحران، ما را گرفتار می‌کند و اگر از هم‌اکنون احصا نشود و برنامه‌ای برای آن پیش‌بینی نشود، در هنگام بحران نمی‌توان آن را چاره کرد.
دکتر بختیاری، پایش مداوم و به روزرسانی امکانات و تجهیزات را دیگر موضوع مهم در بحث پدافند غیرعامل عنوان کرد و افزود: هر فاجعه‌ای از یک غفلت کوچک نشأت می‌گیرد که اگر به موقع مورد توجه قرار می‌گرفت، با حداقل هزینه، قابل پیشگیری بود ولی جبران ماحصل و اتفاقات ناشی از آن بسیار سنگین است.
وی به اهمیت مدیریت نیروی انسانی در بحران‌ها اشاره کرد و گفت: باید در هنگام بحران، شماره ثابت و شماره همراه مسول هر واحد و جانشین وی و حتی شخص سوم واحد مربوطه در دسترس باشد تا بتوانیم به آنان در خصوص برنامه‌ای که برای مدیریت بحران با توجه به امکانات موجود واحدها در نظر گرفته شده است، اطلاع‌رسانی کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: بودجه‌ی ضربتی برای حل همه‌ی مشکلات و کمبودها موجود نیست ولی می‌توان با برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی و مدیریت هزینه‌ها، با امکانات موجود نیز بسیاری از نواقص را اصلاح کرد.
وی به روز رسانی شاخص‌های ایمنی واحدهای تابعه دانشگاه و بیان صادقانه و واقعی آن را ضروری دانست و افزود: باید برای ارتقاء این شاخص‌ها تلاش کنیم تا در هنگام بحران با حداقل عوارض و حداکثر کاربری و کیفیت، قادر به ارائه خدمت باشیم.

 
 

دفعات مشاهده: 320 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: ضرورت هدایت خیرین به حوزه‌های آموزش، پژوهش و فرهنگی

 | تاریخ ارسال: 1401/3/31 | 
دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد:
ضرورت هدایت خیرین به حوزه‌های آموزش، پژوهش و فرهنگی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی، ترغیب و هدایت خیرین به حوزه‌های آموزش، پژوهش و فرهنگی گفت: توجه خیرین صرفا نباید معطوف به حوزه درمان به خصوص بیماری‌های صعب‌العلاج، حاد و تهدیدکننده باشد.
پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر حسن بختیاری یکشنبه ۲۹خرداد در وبینار همفکری و رتبه‌بندی عناوین در دست بررسی کارگروه‌های مدیریت سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های قطب ۶ کشور، به بیان اهمیت مشارکت‌های مردمی در دوران کرونا و بعد از آن پرداخت و اظهار کرد: اگر سلامتی وجود نداشته باشد تمام حوزه‌های دیگر ازجمله روابط اجتماعی، فردی و خانوادگی به نوعی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
وی افزود: با ورود یک پدیده ناهنجار و اثرات ناگوارش، ممکن است خیراتی هم حاصل شود. به عبارت دیگر در دل تهدیدها، فرصت‌هایی وجود دارد و یکی از جلوه‌های ماندگار خیرین سلامت در دوران کرونا، حرکت‌های داوطلبانه بود که خیرین متفاوت از سال‌های گذشته عمل کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه موضوعی که بیش از پیش می‌بایست در مشارکت‌ها مدنظر قرار گیرد، بحث هدایت خیرین به سایر حوزه‌ها است، تصریح کرد: از این دست اقدامات در استان زنجان، دانشکده پزشکی است که بنیانگذار آن مرحوم احمد مهدوی است و تعداد کثیری از پرسنل این دانشگاه دانش‌آموخته‌ی همین دانشکده هستند و این خیر سلامت، اثری ماندگار، با خیرات و برکات کثیر از خود به جای گذاشته است.
دکتر بختیاری با اشاره به دبیری دانشگاه علوم پزشکی زنجان در کارگروه آینده پژوهشی، ایده‌های نو و مستندسازی و همچنین عضویت در کارگروه کشوری خیرین، از مشارکت و همکاری مدیریت سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت قطب ۶ در پیشبرد اهداف این کارگروه‌ها قدردانی نمود.
دکتر مجید صادقی، مدیر سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه نیز اظهار کرد: وزارتخانه با تشکیل این کارگروه‌ها فرصتی را برای دانشگاه‌های علوم پزشکی مهیا کرده است تا با تبادل نظر و خرد جمعی مدیران و کارشناسان در برنامه‌ریزی‌ها و اجرای سیاست‌های کلی نتایج بهتری حاصل گردد.
در ادامه سیده فاطمه بشیرموسوی، کارشناس مسئول سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت، توضیحات مبسوطی در خصوص رتبه‌بندی موضوعات کارگروه‌ها ارائه نمود.
در پایان نمایندگان دانشگاه‌های قطب ۶ به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

 
 

دفعات مشاهده: 484 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

سرپرست معاونت غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان منصوب شد

 | تاریخ ارسال: 1401/3/29 | 
سرپرست معاونت غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان منصوب شد
طی حکمی ازسوی دکتر بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکتر علیرضا حقیقت به عنوان سرپرست معاونت غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی منصوب شد.
پایگاه خبری وبدا – زنجان، در آئین تکریم و معارفه‌ی معاونین غذاوداروی دانشگاه که ظهر یکشنبه ۲۹ خرداد باحضور دکتر بختیاری رئیس دانشگاه و حجت‌الاسلام باقری معاون امور فرهنگی و کانون‌های نهاد و کارکنان این حوزه در دفتر معاونت غذاودارو برگزار شد، ضمن قدردانی از خدمات دکتر مریم نوبرانی معاون اسبق این واحد، دکتر علیرضا حقیقت به عنوان سرپرست معاونت غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان معرفی شد.

  
 

دفعات مشاهده: 983 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آئین تکریم و معارفه مدیران روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1401/3/28 | 
آئین تکریم و معارفه مدیران روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد
آیین تکریم و معارفه‌ی مدیران روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان باحضور دکتر بختیاری رئیس دانشگاه، مهندس سالخورده مدیر حوزه ریاست و جمعی از کارشناسان روابط‌عمومی دانشگاه برگزار شد.
 
پایگاه خبری وبدا-زنجان، در این آئین که ظهر شنبه ۲۸ خرداد در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، ضمن قدردانی از خدمات دکتر مصطفی محمدی مدیر سابق این واحد، مهندس حسن اسم‌خانی به عنوان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان منصوب شد.
در حکم ابلاغ مدیر جدید روابط عمومی آمده است:
همکار گرامی جناب آقای حسن اسم‌خانی
 سلام‌علیکم
 احتراما با عنایت به تعهد، شایستگی و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان مدیر روابط عمومی دانشگاه منصوب می‌شوید.
 ضمن آرزوی موفقیت برای جنابعالی در انجام این مسئولیت مهم علاوه بر انجام شایسته وظایف مربوطه، انتظار دارد با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ کارشناسان این حوزه و استفاده از تکنیک‌ها و فنون حوزه علوم ارتباطات و همچنین تعامل سازنده بیش از پیش با اصحاب رسانه، در ارتقاء جایگاه روابط عمومی این دانشگاه با هماهنگی مرکز روابط عمومی وزارت متبوع، موفق و موید باشید. توفیق روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال مسئلت دارم.
دکتر حسن بختیاری
رئیس دانشگاه
 

دفعات مشاهده: 1112 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر