دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

با حضورروسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاههای علوم پزشکی کشور؛ نهمین همایش کشوری علم سنجی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۲۱ | 

با حضورروسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاههای علوم پزشکی کشور؛
نهمین همایش کشوری علم سنجی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد 
نهمین همایش روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به مدت دو روز 18و17مهرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور دکترپیام کبیری رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت و به همت مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در سالن اجلاس مرکز همایشهای روزبه برگزارشد.
به گزارش وب دا – زنجان؛ دکترپیام کبیری رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت درنهمین همایش روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاههای علوم پزشکی کشور؛ آموزش محوری، پژوهش محوری، فناوری محوری و خدمت محوری را از نقش ها و ماموریتهای نسل نوین دانشگاهها درجهان تشریح نمود و افزود: کار آفرینی طبقه دیگر در دانشگاههای علوم پزشکی  است که از سال 1364متولی تربیت نیروی انسانی وزارت بهداشت، در مان و آموزش پزشکی است.
  وی گفت: در حوزه علم سنجی شاخص ها و برون داده ها دانشگاهها باید در زمینه های آموزش، پژوهش، فناوری، خدمت و کار آفرینی ارزیابی شوند.
در این نشست همچنین دکترپرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درسخنان کوتاهی حوزه علم سنجی را تلفیق کار با ارزش با خلاقیت دانست و افزود: سامانه علم سنجی می تواند خیلی خوب دانشگاهها را در حداقل زمان به صورت جامع مورد ارزیابی قرار دهد .
وی ضمن تقدیر از همکاران حوزه علم سنجی آنان را حافظان این حوزه نام برد و افزود: با زحمات و تلاشی که شما خواهید کرد امیدوایم با استمرار بیشتر و با برگزاری این چنین جلساتی هر روز بهتر و پربار تر شود و حوزه سلامت کشور هر روز از این سامانه بیشتر بهره مند شود .
دکترعلیرضا شغلی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز ضمن اشاره به ارتقا و پیشرفت در حوزه پژوهش در استان، واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی زنجان را با وجود تیم مجرب و کارشناسان پرتلاش بسیار قوی در سطح کشور خواند .
وی به کارکردهای حوزه علم سنجی در دانشگاه نیز اشاره کرده و افزود: خیلی از کارها از طریق علم سنجی انجام می شود و بازوی کارشناسی ما در صدور رای و ارتقاء اعضای هیات علمی است .
دکتر شغلی گفت: سامانه علم سنجی سامانه نوپاییست که به مدد آن هر سال شاهد نو آوری دراین سامانه هستیم ، برنامه های  تعالی در پژوهش و فناوری تکیه بر علم سنجی در دانشگاه انجام می شود و  جایگاه علم سنجی بسیار با ارزش است و شما نقش مهمی در اعتلای پژوهش دارید.
دکتر علی بهروزی مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز 18 مهرماه در دومین روز از همایش روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاههای علوم پزشکی کشور گزارشی از فعالیتها و اقدامات مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه ارائه نمود.
در حاشیه این همایش در مدت سه روز اقامت مهمانان برنامه بازدید از گنبد سلطانیه، رختشویخانه، مردان نمکی، بازار سنتی استان و کتابخانه مرکزی انجام گرفت.


 

دفعات مشاهده: 323 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آیین بدرقه اعزام آمبولانس‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زنجان به مرز خسروی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۲۰ | 

آیین بدرقه اعزام آمبولانس‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زنجان به مرز خسروی
آمبولانس‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان زنجان جهت ارائه خدمات پیش بیمارستانی به زائرین اربعین حسینی عازم کرمانشاه (مرز خسروی) شدند.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دکتر پرویز قزلباش صبح پنجشنبه ۱۸ مهرماه سال‌جاری در آیین بدرقه اعزام آمبولانس‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان زنجان کرمانشاه (مرز خسروی)، در مرکز اورژانس زنجان با آرزوی سلامتی برای پرسنل اعزامی اورژانس اظهارداشت: کسانی از شما خدمت خواهند گرفت که با هدف مقدس و برای پابوسی امام حسین (ع) تشریف‌فرما شدند و به این جهت این ماموریت برای شما عزیزان، ماموریت مقدسی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان درخصوص ارائه خدمات پیش بیمارستانی به زائرین اربعین حسینی افزود: قطعا شما عزیزان در کنار انجام وظیفه، اجر عظیمی هم خواهید داشت.
وی پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان را از این‌گونه اقدامات مایه افتخار دانست و افزود: شما عزیزان با این اقدام مشکلی از مشکلات مردم را حل می‌کنید و به این جهت این‌گونه اقدامات مایه افتخار و شایسته قدردانی است.
***حجت الاسلام والمسلمین محرمعلی شیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این مراسم با آرزوی سلامتی برای زائرین اظهار امیدواری کرد که این سفر پراز توفیقات و برکات باشد.
***رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) از پرسنل اورژانس ۱۱۵ تشکر و اظهار نمود: به منظور همکاری در پوشش امداد و سلامت این ایام، تعداد ۴ دستگاه خودروی آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۳ نفر تکنسین فوریت‌های پزشکی به استان کرمانشاه اعزام و در محورهای منتهی به مرز خسروی مستقر خواهند شد.
دکتر اصغر جعفری روحی بیان کرد: تمام واحدهای اعزامی مجهز به دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی به میزان کافی هستند و به صورت شبانه‌روزی در خدمت زائرین عزیز اباعبدالله الحسین (ع) خواهند بود.
 وی ادامه داد: زمان برگشت گروه اعزامی نیز پس از پایان مراسم اربعین و با تصمیم سازمان اورژانس کشور خواهد بود.
در این آیین که دکتر محمدرضا مهراسبی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر علیرضا آرمانی‌کیان معاون درمان دانشگاه و جمعی از مسئولین، پرسنل اورژانس و خانواده‌های آنان نیز حضور داشتند، واحدهای اورژانس پیش‌بیمارستانی استان جهت پوشش راهپیمایی زائران و ایام سوگواری اربعین حسینی به استان کرمانشاه اعزام شدند.
 

دفعات مشاهده: 587 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تقدیر وزیر بهداشت از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان; در راستای برگزاری پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۲۰ | 

تقدیر وزیر بهداشت از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
در راستای برگزاری پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان
دکتر سعید نمکی در راستای برگزاری پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان در زنجان از دکتر پرویز قزلباش تقدیر کرد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا _ زنجان، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دکتر پرویز قزلباش در راستای برگزاری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان که اردیبهشت ماه سالجاری در زنجان برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر, تجلیل نمود.

در متن این لوح تقدیر آمده است:

جناب آقای دکتر قزلباش رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان

سلام علیکم
بدین‌وسیله به پاس تلاش‌های بی‌دریغ جنابعالی در راستای توسعه و ارتقاء برنامه‌های حوزه سلامت روان به ویژه برگزاری پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان که با هدف اطلاع‌رسانی و ارتقای سواد سلامت روان عموم مردم در داخل و خارج از کشور در زنجان برگزار گردیده است، قدردانی می‌شود.
 از خداوند متعال برای شما عزت و شادکامی و موفقیت روزافزون مسئلت دارم.
 
دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت

دفعات مشاهده: 376 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه در نهمین همایش کشوری روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی اعلام کرد؛ ارزیابی مستندات و تولیدات عل مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه در نهمین همایش کشوری روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی اعلام کرد؛

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۸ | 

مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه در نهمین همایش کشوری روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی اعلام کرد؛  
ارزیابی مستندات و تولیدات علمی از اقدامات برجسته معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در کشور است
مدیراطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه در دومین روز از همایش علم سنجی بیان کرد:ارزیابی مستندات و تولیدات علمی برای معاونت ها و واحدهای دانشگاه به عنوان فعالیتی مهم و برجسته انجام می شود که فارغ از وظایف این مدیریت است و در سایر دانشگاه های علوم پزشکی در حال حاضر انجام نمی گیرد.
به گزارش وب دا – زنجان؛ دکتر علی بهروزی مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز 18 مهرماه در دومین روز از همایش روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاههای علوم پزشکی کشور گزارشی از فعالیتها و اقدامات مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه ارائه نمود و افزود: این مدیریت سال گذشته در همایش مدیران اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاههای کشور به عنوان مدیریت برتر کشوری معرفی شد .
دکتر بهروزی همکاری با معاونت آموزشی جهت بررسی رزومه پژوهشی اعضاء هیات علمی(کمیته ارتقاء و هیات ممیزه )، همکاری با واحد استاندار سازی نشریات دانشگاه، همکاری با کمیته اخلاق دانشگاه جهت بررسی موارد پژوهشی ارجاع شده به این کمیته و ارائه گزارشات مربوط به تولیدات علمی دانشگاه به واحد های مربوطه، تهیه پیام ترجمان دانش از طرح ها و پایان نامه های دانشگاه و ثبت در سامانه کشوری، به روز رسانی و پیگیری سامانه مداد(فرایند انتشار کتاب در دانشگاه)، تکمیل و به روز رسانی سامانه علم سنحی اعضای هیات علمی دانشگاه و ارائه گزارشات دوره ای به وزارت متبوع را از فعالیتهای این مدیریت عنوان نمود .
وی همچنین برگزاری کارگاههای مربوط به پایگاههای اطلاعاتی و نرم افزار های مدیریت منابع، به روز رسانی وب سایتهای زیر مجموعه واحد های اطلاع رسانی و وب سایت کتابخانه مرکزی و کتابخانه های واحدهای تابعه دانشگاه، ایجاد سامانه repository(مخزن)دانشگاه جهت جمع  آوری و یکپارچه سازی مقالات دانشگاه، تهیه راهنماهای مربوط به پایگاههای اطلاعاتی(زیر مجموعه کتابخانه دیجیتال)  را از دیگر اقدامات مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه برشمرد .
لازم به ذکر است؛ نهمین همایش  روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور که به مدت دو روز  17 و 18 مهرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و به همت واحد مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در حال برگزاری است .
در حاشیه این همایش در مدت سه روز اقامت مهمانان برنامه بازدید از گنبد سلطانیه، رختشویخانه، مردان نمکی، بازار سنتی استان و کتابخانه مرکزی انجام گرفت.

دفعات مشاهده: 609 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت در نهمین همایش کشوری روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی؛ فلسفه شکل گیری واحدهای عل رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت؛ فلسفه شکل گیری واحدهای علم سنجی رصدحاکمیت آموزش، پژوهش، فناوری و خدمت در دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۷ | 


رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشتدر نهمین همایش کشوری روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی:
فلسفه شکل گیری واحدهای علم سنجی رصدحاکمیت آموزش، پژوهش، فناوری و خدمت در دانشگاههاست
رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛ با تاکید بر کارکرد، چشم انداز و وظایف دانشگاهها، فلسفه شکل گیری واحدهای علم سنجی را رصدحاکمیت آموزش، پژوهش، فناوری و خدمت در دانشگاهها دانست.
به گزارش وب دا – زنجان؛ دکترپیام کبیری رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت درنهمین همایش روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاههای علوم پزشکی کشور؛ آموزش محوری، پژوهش محوری، فناوری محوری و خدمت محوری را از نقش ها و ماموریتهای نسل نوین دانشگاهها درجهان تشریح نمود و افزود: کار آفرینی طبقه دیگر در دانشگاههای علوم پزشکی  است که از سال 1364متولی تربیت نیروی انسانی وزارت بهداشت، در مان و آموزش پزشکی است.
  دکتر کبیری تاکید کرد: علاوه بر ماموریتهای 5 گانه دانشگاهها بایدچشم اندازها و ماموریت های خود را نیز مشخص نمایند که در راستای این دانشگاهها قرار است خدمت به مردم و شرایط زندگی مناسب برای مردم را نیز فراهم نمایند.
وی گفت: در حوزه علم سنجی شاخص ها و برون داده ها دانشگاهها باید در زمینه های آموزش، پژوهش، فناوری، خدمت و کار آفرینی ارزیابی شوند.
 این مسئول در وزارت بهداشت گفت که در حال حاضر رشته کارشناسی ارشد علم سنجی به مدت 7سال است در دانشگاهها شکل گرفته و فلسفه وجودی حوزه علم سنجی به کار کرد ها ،چشم انداز ها و وظایف دانشگاهها بر میگردد.
در این نشست همچنین دکترپرویز قزلباش درسخنان کوتاهی حوزه علم سنجی را تلفیق کار بزرگ و باارزش با خلاقیت دانست و افزود: سامانه علم سنجی می تواند خیلی خوب دانشگاهها را در حداقل زمان به صورت جامع مورد ارزیابی قرار دهد .
وی ضمن تقدیر از همکاران حوزه علم سنجی آنان را حافظان این حوزه نام برد و افزود: با زحمات و تلاشی که شما خواهید کرد امیدوایم با استمرار بیشتر و با برگزاری این چنین جلساتی هر روز بهتر و پربار تر شود و حوزه سلامت کشور هر روز از این سامانه بیشتر بهره مند شود .
دکترعلیرضا شغلی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز ضمن اشاره به ارتقا و پیشرفت در حوزه پژوهش در استان، واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی زنجان را با وجود تیم مجرب و کارشناسان پرتلاش بسیار قوی در سطح کشور خواند .
وی به کارکردهای حوزه علم سنجی در دانشگاه نیز اشاره کرده و افزود: خیلی از کارها از طریق علم سنجی انجام می شود و بازوی کارشناسی ما در صدور رای و ارتقاء اعضای هیات علمی است .
دکتر شغلی گفت: سامانه علم سنجی سامانه نوپاییست که به مدد آن هر سال شاهد نو آوری در این سامانه هستیم ، برنامه های  تعالی در پژوهش و فناوری تکیه بر علم سنجی در دانشگاه انجام می شود و  جایگاه علم سنجی بسیار با ارزش است و شما نقش مهمی در اعتلای پژوهش دارید.
لازم به ذکر است  همایش روسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به مدت دو روز 17و 18 مهرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و به همت مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و مدیریت منابع علمی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در سالن اجلاس مرکز همایشهای روزبه در حال برگزاری است .

دفعات مشاهده: 574 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر