دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مراسم تجلیل از ایثارگران؛ نیاز جامعه امروز ادامه راه شهدا و ایثارگران است رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مراسم تجلیل از ایثارگران؛ نیاز جامعه امروز ادامه راه شهدا و ایثارگران است

 | تاریخ ارسال: 1399/7/7 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مراسم تجلیل از ایثارگران؛
نیاز جامعه امروز ادامه راه شهدا و ایثارگران است
ویژه مراسم تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز یکشنبه ششم مهرماه با حضور جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی، مدیر کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس برگزار شد.
به گزارش وب دا - زنجان؛ بمناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس ویژه مراسم تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز یکشنبه ششم مهرماه باحضور سرهنگ طهماسبی جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی، جناب سرهنگ محمدی مدیر کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس برگزار شد.
 
 دکترقزلباش درسخنانی گفت: هفته دفاع مقدس هفته ملی ماست، دفاع مقدسی که همه مردم آن را با گوشت و پوست لمس کردند و در این ایام با یاد ایثارها و فداکاری های آن روز فرصتی فراهم می شود با کسانی که با همه وجود صادقانه برای کشور، اسلام و مردم جنگیدند و  از عزیزانی که در این راه جانشان را از دست دادند و یا به افتخار ایثارگری و جانبازی نائل شدند و خیلی از خانواده ها و ایثارگران زخم‌هایی برداشتند که قابل بیان نیست قدردانی کنیم .
 
وی با بیان اینکه بعد از سالیان دراز در چنین روزی دور هم جمع شدیم تا یادآن عزیزانی که نام اسلام و ایران را زنده نگه داشتند را گرامی بداریم و در حد بضاعت خودمان با تشکر زبانی که  واقعا حق مطلب را هیچ گاه و هیچ کس نتوانستیم به جا بیاوریم و قادر نیستیم؛ افزود: جنگ تحمیلی حرکتی بود که انقلاب نوپای اسلامی را در ایران ساقط کند و اجازه شکل گیری حکومت قوی که الگو باشد را تضعیف کند و این قابل انکار نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: جنگ دستاوردهای بزرگی داشت جوانان نشان دادند با اراده و تصمیم و پایداری می توانند همه نقشه های شوم دشمن را تغییر بدهند در این عرصه مردم هم سهیم بودند و دنیایی از فداکاری بودند بدون هیچ انتظاری؛  دفاع مقدس درس بزرگی بود و بهای گزافی دادیم و آن از دست دادن انسان های بزرگ بود که قابل جبران نیست آن چیزی که ما می‌توانیم انجام دهیم گرامی داشتن و زنده نگهداشتن یاد عزیزان است و از همه مهمتر  رسالت اصلی ما ادامه راه آنان است که  نیاز امروز جامعه نیز این است.

 
 سرهنگ طهماسبی جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی نیز در سخنانی ضمن تقدیر از مدافعان سلامت و کسانی که خط مقدم مبارزه با کرونا هستند گفت: در هفته دفاع مقدس باید از مدافعان سلامت که همان ایثارگریهای دوران جنگ را دارند نیز تقدیر کرد.

وی تفاوت دو میدان جنگ تحمیلی و امروز را عدم شناخت و مشاهده دشمن عنوان کرد و افزود:  تلاش و ایثار عزیزان برای این کرونا جنگ است و سختی آن نیز قابل انکار نیست .

 
سرهنگ طهماسبی افزود: امروز هم در شرایط دفاع مقدس هستیم و دشمن از هر لحاظ به ما حمله می کند حتی با تحریم طب و دارو و ... ما  از هر حوزه‌ای از دشمن ضربه می‌خوریم  و باید برای قدم نهادن به گام دوم انقلاب از دوران دفاع مقدس الگو بگیریم.
 
وی با بیان اینکه  امروز هم می‌خواهند راه انقلاب را در دوراهی قرار بدهند یا سازش و یا مقاومت گفت: سازش با دشمن یعنی نابودی مثل کشورهای لیبی ، مصر و ... که با سازش با امریکا و اسرائیل  الان دنیا چیزی ندارند.
 
 سرهنگ طهماسبی تاکید کرد: امروز دشمن در صدد تحلیف دفاع مقدس است و کسانیکه بر این امر صحه می گذارند خائنان به ملت هستند  .
وی افزود:  امروز بعد از انقلاب طولانی ترین جنگ را بر ما تحمیل کردند سرمایه‌های ما نیز رزمندگان و ایثارگران هستند.
 
جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی  امروز به مرحله بازدارندگی رسیده حتی بالاتر از بازدارندگی ضربه متقابل افزود: با روحیه خودباوری جوانان به پیشرفت‌های خوبی رسشیدیم و  کارهایی انجام می‌دهیم که در دنیا بی نظیر و کم نظیر است .
 
وی دستاورد های معنوی دفاع مقدس را تربیت نیروهای انسانی دانست و افزود:  دستاورد های معنوی جنگ تحمیلی  ابراهیم هادی ها؛ شهریاری ها و... بودند که  دشمن نیز از این  می ترسد و اینکه که انقلاب ما به تمام جهان صادر شود. .
 
وی گفت:  به برکت نظام اسلامی و خونهای پاک همچنان ایران اسلامی با قدرت تمام ایستاده و تلاش‌های شما در حوزه سلامت نیز در ادامه راه شهداست و با توسل به ائمه اطهار و شهدا این ایثار گرایها ادامه  خواهد داشت.
 
در این مراسم همچنین از ایثار گران دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اهدا لوح  تقدیر به عمل آمد   

دفعات مشاهده: 113 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹ زنجان؛ موفق به اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس‌شناسی پزشکی شد

 | تاریخ ارسال: 1399/7/6 | 

آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹ زنجان؛
موفق به اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس‌شناسی پزشکی شد

آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹، با همکاری امور آزمایشگاه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان و توانمندسازی فنی با همکاری بخش‌های مختلف انستیتوپاستور ایران، موفق به اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس شناسی پزشکی شد .

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، رییس دانشکده پزشکی زنجان با اعلام خبر اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس‌شناسی پزشکی در آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹ اظهار داشت: آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹، پس از گذشت ۶ ماه فعالیت شبانهروزی و تغییرات ساختاری با همکاری امور آزمایشگاه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان و توانمندسازی فنی با همکاری بخش‌های مختلف انستیتوپاستور ایران، موفق به اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس شناسی پزشکی شد .

دکتر ایوب پزشکی افزود: این آزمایشگاه در گام نخست، توانایی ارائه خدمات تشخیصی برای ویروس‌های کووید ۱۹ با روش
 PCR real-time (ژن‌های RDRP, N, E) و سرولوژی (IgG, IgM), آنفلولانزا با روش PCR real-time, کووید -۱۹ و آنفلوانزا به طور همزمان و تفکیک ساب تایپ‌های B و A آنفلوانزا را دارد .

وی تصریح کرد: با توجه به تخصصی بودن حوزه کار آزمایشگاه، در آینده نزدیک نیز پنل تشخیص مولکولی و سرولوژی ویروس‌های دخیل در پیوند اعضا شامل ویروس‌هایHIV  -HCV  -HBV  -JC-  BK- EBV-VZV  -CMV  مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت .

رییس دانشکده پزشکی زنجان ادامه داد: با بهره‌برداری از پنل تشخیص مولکولی و سرولوژی ویروس‌های دخیل در پیوند اعضا، به مرور تمامی نیاز پزشکان و متخصصان در حوزه تشخیص مولکولی به صورت کیفی ( PCR و RT-PCR) و کمی (PCR real-time) سرولوژی شامل آنتی‌بادی و آنتی‌ژن ویروسی، ایمنوفلورسنت، مانیتورینگ درمان (تعیین وایرال لود) و شناسایی مقاومت دارویی عفونت‌های ویروسی در استان زنجان مرتفع خواهد شد .

دفعات مشاهده: 167 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

باحضور امام جمعه زنجان، از خانواده اهداکننده عضو، دیدار و تجلیل به عمل آمد

 | تاریخ ارسال: 1399/7/6 | 

باحضور امام جمعه زنجان، از خانواده اهداکننده عضو، دیدار و تجلیل به عمل آمد

 باحضور آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، مراسم تجلیل از خانواده اهداء کننده اعضاء، سرهنگ شهید ایمانی، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

پایگاه خبری وب‌دا، زنجان- شامگاه شنبه پنجم مهرماه سال‌جاری آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با همراهی دکتر مصطفی محمدی سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و شهریار امام‌وردی مسئول شبکه فراهم‌آوری اعضای پیوندی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان باحضور در منزل سرهنگ شهید ایمانی، از خانواده ایشان تشکر و قدردانی نمود.
 

دفعات مشاهده: 135 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛ دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی با فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان

 | تاریخ ارسال: 1399/7/6 | 

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛
دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی با فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان

 
 به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس رییس دانشگاه علوم پزشکی با سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش وب دا - زنجان؛ دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی عج استان زنجان روز شنبه مورخ ۵ مهرماه دیدار و گفتگو کردند.
لازم به ذکر است؛ دراین دیدار معاونین توسعه مدیریت و منابع و برنامه ریزی، درمان، فرهنگی و امور دانشجویی، اجتماعی و مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه حضور داشتند

دفعات مشاهده: 103 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

بازدید مدیر سهن هوانیروز کشور و رییس اورژانس هوایی از اورژانس هوایی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1399/7/5 | 

بازدید مدیر سهن هوانیروز کشور و رییس اورژانس هوایی از اورژانس هوایی زنجان

امیر ذبیح‌اله خاکسار و دکتر محمد سرور از ظرفیت‌های اورژانس هوایی زنجان بازدید کردند.

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، به گزارش واحد اطلاع‌رسانی و روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، امیر ذبیح‌اله خاکسار مدیر سهن هوانیروز کشور و دکتر محمد سرور رییس اورژانس هوایی کشور روز چهارشنبه ۲ مهرماه با حضور در استان زنجان، از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های اورژانس هوایی استان زنجان بازدید نمود.

امیر ذبیح‌اله خاکسار ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و سالروز تاسیس اورژانس کشور، از زحمات و تلاش‌های مجاهدانه و همکاری مناسب کارکنان هوانیروز و فوریت‌های پزشکی در نجات جان بیماران و مصدومان قدردانی کرد و وضعیت اورژانس هوایی استان را مطلوب ارزیابی نمود.

دکتر محمد سرور نیز ضمن تشکر از تلاش‌های کادر پروازی هوانیروز و پرسنل فوریت‌های پزشکی استان در امدادرسانی و نجات جان بیماران اظهار کرد: خدمت به مردم و نجات جان بیمارن و مصدومین نیازمند که در شرایط اورژانسی قرار گرفته‌اند با همکاری هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی، افتخار بزرگی است که باید آن را ارج نهاد.

رییس اورژانس هوایی کشور تاکید کرد: از ابتدای راه‌اندازی اورژانس هوایی در کشور ارتقا خدمات اورژانس هوایی به لحاظ کمی و کیفی در دستور کار قرارگرفته و آموزش و بازآموزی پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی نیز در مراکز به صورت مدون توسط اساتید مجرب با اولویت ایمنی بیمار و کارکنان انجام می‌شود.
 
دکتر اصغر جعفری روحی
نیز با ارائه گزارشی از عملکرد و آماده‌باش اورژانس هوایی استان، اظهار کرد: پایگاه اورژانس هوایی استان زنجان به دلیل موقعیت جغرافیایی قرارگیری در مجاورت بیمارستان آیت اله موسوی، استاندارد بودن پد بالگرد و ظرفیت فرود ۵ بالگرد به صورت همزمان، آمادگی پاسخگویی و امدادرسانی مناسب در حوادث و مواقع بحران را دارد.


رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان با اشاره به ساخت پد بالگرد در شهرستان‌ها، بخش‌ها و روستاهای استان، از تعامل و همکاری مناسب با سایر ارگان‌ها از قبیل مدیریت بحران استانداری، راه و شهرسازی، فرمانداری‌ها و خیرین در بهسازی و ساخت پدهای بالگرد استاندارد در سرتاسر استان که موجب تسریع و تسهیل ارائه خدمات با کیفیت مناسب شده است، قدردانی نمود.

دفعات مشاهده: 229 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر